Тема №4: «Модернізація компонентів програмного та апаратного забезпечення» (Модуль ООІ та ПЗ-1.1.3). Урок №4: «Перевірка сумісності устаткування і програмного забезпечення»

Тема №4: «Модернізація компонентів програмного та апаратного забезпечення» (Модуль ООІ та ПЗ-1.1.3). Урок №4: «Перевірка сумісності устаткування і програмного забезпечення»

Що таке тестування на сумісність? Перевірка вперед і назад (Приклад)

Що таке сумісність?
Сумісність – це не що інше, як здатність існувати або жити разом. У звичайному житті масло не сумісне з водою, але молоко можна легко поєднувати з водою.

Що таке тестування на сумісність?
Тестування сумісності – це тип тестування програмного забезпечення, щоб перевірити, чи може ваше програмне забезпечення працювати на різному обладнанні, операційних системах, додатках, мережевому середовищі чи мобільних пристроях.

Тестування на сумісність – це тип нефункціонального тестування

Види тестів на сумісність

Давайте розглянемо типи тестування на сумісність

Апаратне забезпечення : перевіряє сумісність програмного забезпечення з різними конфігураціями обладнання.
Операційні системи : перевіряє сумісність вашого програмного забезпечення з різними операційними системами, такими як Windows, Unix, Mac OS тощо.
Програмне забезпечення : перевіряє, чи розроблене вами програмне забезпечення сумісне з іншим програмним забезпеченням. Наприклад, програма MS Word повинна бути сумісною з іншим програмним забезпеченням, таким як MS Outlook, MS Excel, VBA тощо.
Мережа: Оцінка продуктивності системи в мережі з різними параметрами, такими як пропускна здатність, робоча швидкість, потужність. Він також перевіряє застосування в різних мережах з усіма параметрами, згаданими раніше.
Браузер : він перевіряє сумісність вашого веб-сайту з різними браузерами, такими як Firefox, Google Chrome, Internet Explorer тощо.
Пристрої : він перевіряє сумісність вашого програмного забезпечення з різними пристроями, такими як USB-порти Пристрої, принтери та сканери, інші медіа-пристрої та синій зуб.
Мобільний телефон : перевірка сумісності програмного забезпечення з мобільними платформами, такими як Android, iOS тощо.
Версії програмного забезпечення: Це перевірка сумісності вашого програмного забезпечення з різними версіями програмного забезпечення. Наприклад, перевірка сумісності Microsoft Word із Windows 7, Windows 7 SP1, Windows 7 SP2, Windows 7 SP3.

У тестуванні сумісності існує два типи перевірки версій:

Тестування зворотної сумісності
Тестування зворотної сумісності – це техніка для перевірки поведінки та сумісності розробленого апаратного чи програмного забезпечення із їхніми попередніми версіями апаратного чи програмного забезпечення. Тестування зворотної сумісності є набагато передбачуванішим, оскільки відомі всі зміни з попередніх версій.

Перевірка сумісності
Перевірка сумісності – це процес перевірки поведінки та сумісності розробленого апаратного чи програмного забезпечення з новими версіями апаратного чи програмного забезпечення. Попереднє тестування сумісності передбачити трохи важко, оскільки зміни, які будуть внесені в новіші версії, невідомі.

Інструменти для перевірки сумісності

BrowserStack – тестування сумісності браузерів: Цей інструмент допомагає інженеру програмного забезпечення перевіряти застосування в різних браузерах.
Віртуальні настільні комп’ютери – сумісність з операційною системою: використовується для запуску додатків у декількох операційних системах як віртуальних машин. n Кількість систем можна підключити та порівняти результати

Як зробити тестування на сумісність
Початковий етап тестування сумісності полягає у визначенні набору середовищ або платформ, на яких очікується робота програми.
Тестер повинен мати достатньо знань про платформи / програмне / апаратне забезпечення, щоб зрозуміти очікувану поведінку додатків за різних конфігурацій.
Середовище потрібно налаштувати для тестування на різних платформах, пристроях, мережах, щоб перевірити, чи працює ваш додаток добре в різних конфігураціях.
Повідомте про помилки. Виправити дефекти. Повторно протестуйте, щоб підтвердити виправлення дефектів.
Висновок:
Найважливішим використанням тестування на сумісність є забезпечення того, чи працює розроблене програмне забезпечення в різних конфігураціях (як зазначено у документації вимог). Це тестування необхідне, щоб перевірити, чи сумісний додаток із середовищем клієнта.